Warsztaty

Podczas warsztatów “Moja Mała Ojczyzna” uczestnicy nauczą się jak przekłuć motywację do działania w realnie podejmowane inicjatywy. Zapoznają się z metodami zarządzania projektami, z różnymi formami dofinansowania i kwestiami prawnymi, a także podszlifują swoje umiejętności liderskie.

Spotkania

Kolejnym etapem projektu będą spotkania, podczas których uczestnicy będą dzielić się swoją wiedzą na temat lokalnej historii. Będzie to również doskonały moment na dzielenie się swoimi kolekcjami zdjęć i materiałów archiwalnych. Zostaną one zdigitalizowane i za zgodą właścicieli udostępnione szerszemu gronu odbiorców. Będzie to jeden z pierwszych kroczków upowszechniających projekt.

Wystawy

Ostatnim elementem projektu będzie przeprowadzenie kampanii społecznej oraz stworzenie cyklu wystaw, na które składać się będą wszelkie archiwalne materiały, udostępnione podczas wcześniejszych spotkań. Uczestnicy projektu będą mogli opowiedzieć historie bliskie ich sercu, tym samym wzbogacając lokalne dziedzictwo kulturowe.

Konferencje

Na koniec projektu zorganizujemy 3 konferencje – po jednej w powiecie raciborskim, rybnickim i wodzisławskim – upowszechniające wypracowane rezultaty. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Szczegółowe informacje na temat spotkań, w tym lokalizacje i daty, będą dostępne wkrótce.
Tymczasem zapraszamy do śledzenia strony projektu na Facebooku.

Skip to content